Wyjazd na narty

Strój na narty

Wierzchni ubiór zimowy, gdy planujemy jazdę na nartach, powinien spełniać pewne wymagania. Przede wszystkim, kurtki zimowe (szczegóły znajdziesz na tej stronie: http://www.asport.pl/k/364/kurtki-zimowe/) powinny doskonale chronić przed wilgocią oraz zimnym, ostrym wiatrem. To tak naprawdę podstawa. Jednak kurtki powinny również zapewniać wygodę. Model powinien zapewniać pełną swobodę ruchów. Nie powinien, zatem być workowaty, ale dobrze dopasowany do sylwetki. Perfekcyjne są pod tym względem kurtki na zimę damskie, które nie tylko podkreślają figurę, ale właśnie zapewniają maksymalny komfort jak również zakres ruchów.

Przed chłodem, chronią nas buty

Wyjazd na narty


Autor zdjęcia: gynti_46

Największe straty ciepła są przez głowę, dłonie a także stopy. Więc w okresie zimowym, szczególnie w górach najważniejsze jest ubieranie grubej czapki (http://www.asport.pl/k/6/czapki–kominiarki–szale/), rękawiczek, a także odpowiedniego obuwia. Obuwie zimowe muszą dobrze chronić przed chłodem a również i wilgocią. Ważne jest również to, czy obuwie ma odpowiednie podeszwy. Muszą być one bieżnikowane żeby zapewniały stabilne oparcie dla stóp nawet na śliskiej nawierzchni.

Kupując ubiór na zimowy wyjazd, dobrze jest mieć na uwadze to, iż nie jest to zakup jednorazowy. Dobra kurtka czy też obuwie, posłużą nam w rzeczywistości długo. Dobrze jest tym samym zapłacić więcej, lecz nabyć coś rzeczywiście dobrej jakości. Należy kupować takie przedmioty w sklepie sportowym, wtedy mamy pewność, że kupujemy ubrania o odpowiedniej ergonomice, a zwłaszcza użyteczne. W sportowym sklepie możemy zresztą zakupić natychmiast wszystkie inne, konieczne akcesoria, jakie przydadzą się nam w górach.

Zimowy wyjazd w góry to nie jedynie kwestia profesjonalnego sprzętu, ale także, a być może w głównej mierze, rzecz odpowiednich strojów. Wiadomo, iż w tym okresie powinniśmy chronić się przed zimnem. Jednakże ważna jest nie tylko zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, ale także to, byłoby nam najzwyczajniej w świecie wygodnie. Ubranie nie powinno ograniczać nam ruchów.