Szukamy najlepszego orbitrek

Aby dobrze wybrać orbitrek należy zdać sobie sprawę, iż w rzeczywistości oferta nie będzie specjalnie ciężki. Jak również choć orbitreki można podzielić na 3 ogólne grupy, to dokonywanie wyboru, w istocie, przeprowadzimy spośród dwóch modeli. Ale wybierać można między 3 modelami, i do wyboru mamy zatem:

Szukamy najlepszego orbitrek


Autor zdjęcia: Jean-Maël Cordier

• Orbitreki elektromagnetyczne. W tym wypadku system hamowania regulowany jest przy pomocy silnika elektrycznego. Całość obsługuje się z pomocąspecjalnego sterownika, którym można ustawiać między innymi. obciążenie. W droższych modelach to właśnie sterownik, a właściwie niewielki komputer, nadzoruje przebieg ćwiczeniach jak również umożliwia ustawianie swoich programów treningowych.

• Orbitreki mechaniczne. Są to urządzeni starszego rodzaju, w jakich opór, z jakim ćwiczymy reguluje się za pomocą mechanicznego hamulca. To wyjście nie jest najlepsze, gdyż mechaniczny hamulec nie jest za dokładny, a praca orbitreka mechanicznego jest bardzo głośna, co bywa denerwujące dla ćwiczącego i osób postronnych. Z tego powodu nie warto decydować się na to wyjście, choć jest to najtańszy typ orbitreka.

• Orbitreki magnetyczne. Tutaj system hamowania oparty jest o magnesy, które stały się rozmieszczone naokoło koła zamachowego. Orbitrek umożliwia precyzyjne pozycję obciążenia a także, co niezwykle cenne, pracuje bardzo cicho. Dla osób poczatkujących, będzie to najlepszy wybranie.

Trening na orbitreku mają swoich wiernych miłośników, jakich grono regularnie się powiększa. Coraz więcej osób chce dbać o swoją sprawność fizyczną, a orbitrek jest w tym celu doskonałym narzędziem. Małym problemem bywa wybór odpowiedniego typie orbitreka, lecz spróbujemy w nim pomóc poprzez przybliżenie paru ważnych treści.