Możliwie jak kupić rower z drugiej ręki?

Jazda na rowerze jest bardzo popularna a także przez co rowery można nabyć coraz taniej. Tak onowe rowery (więcej szczegółów można znaleźć pod tym adresem: http://www.asport.pl/k/339/rowery/) jak i drugiej ręki. W razie zakupu nowych rowerów, powinniśmy zazwyczaj tylko poszukać stosowną rozmiar roweru, oraz model na którym nam zależy oraz przedsiębiorstwo. Jeżeli jednak chcemy nabyć rower używany, musimy być znacząco ostrożniejsi i zwrócić uwagę na parę przedmiotów.

Możliwie jak kupić rower z drugiej ręki?


Autor zdjęcia: Mark Edward Maciel

Przed dokonaniem zakupu używanego roweru należy sprawdzić kilka jego spraw. Dzięki temu, możemy być pewni, iż zakupimy w miarę dobry rower. Warto, więc zwrócić uwagę na to, żeby:

Przed zakupem sprawdź!

• Hamulce oraz napęd działały prawidłowo. Jak również tak w wielu przypadkach może się okazać, iż będzie niezbędna wymiana okładzin hamulcowych, gdyż klocki zużywają się, co jest naturalne. Podobnie jest z napędem.

• Rama roweru nie posiadała żadnych wgnieceń ani pęknięć. Jest ona głównym elementem roweru a także ma być wytrzymała. Wszelkie pęknięcia i wgniecenie niestety ograniczają i to bardzo, jej wytrzymałość.