Metody na śliczne nóg

Po wysuszeniu stóp należy nałożyć na nie właściwy środek. Mozę to być na przykład odświeżający spray, antyperspirant, krem nawilżający czy różne inne środki. Na szczególną uwagę zasługują preparaty zmiękczające do stóp, jakie zawierają w swoim składnie mocznik. Dzięki tejże środka skóra stóp pozostaje miękka a także zadbana.

Metody na śliczne nóg


Autor zdjęcia: Mark Edward Maciel

Buty to osobna kategoria. Istotne jest by nosić obuwie dobrej jakości, w dobrym rozmiarze, dopasowane do pory r. czyli śniegowce (więcej informacji tutaj: http://www.asport.pl/poradniki/25/jakie-sniegowce-wybrac-dla-dziecka-) albo kozaki w okresie zimowym, a lekkie sandałki w okresie letnim. Ważne jest by bytu nie obcierały jak również nie gniotły, ale także by nie pozostawiały zbyt sporo luzu w środku, żeby stopa była stabilna.

Jeżeli z pewnych powodów nie radzimy sobie z codzienną pielęgnacją stóp, dobrze jest oddać się w ręce wykwalifikowanej pedicurzystki. Z kolei jeśli podejrzewamy poważniejsze kłopoty, należy zgłosić się do lekarza, najlepiej specjalisty od stóp czyli do podologa.

Dobre obuwie jest niezbędny

Po umyciu stóp należy je bardzo dokładnie osuszyć. Istotne jest, by wycierać stopy nie jedynie od strony wierzchu jak również podeszwy, ale również dobrze wycierać między palcami. Wilgotne środowisko stóp to doskonałe warunki do rozwoju grzybów. W razie grzybicy stóp zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Nóg mogą być myte codziennie. Co kilka – kilkanaście dni można wybrać ścieranie grubego naskórka z pomocąpumeksu czy też specjalnej tarki. Nie należy jednak zrobić tego typu za bardzo silnie oraz zbyt często, by nie naruszyć powłoki skóry a także nie prowadzić do zakażenia i by nie przyspieszyć narastania twardego naskórka.