Jak przykładowo myć rower?

Przez to, gwarancja na rower będzie istotna. Nie jest to częste, lecz warto upewnić się, wybierając roweron line, czy jest to konieczne. Co prawda większość rowerów chodzi z podbitym przeglądem zerowym, lecz dobrze jest poświęcić precyzyjnie do sprawdzić, żeby nie stracić gwarancji.

Jak przykładowo myć rower?


Autor zdjęcia: Mark Edward Maciel

Kupując nowy rower pamiętać należy o niezwykle istotnej sprawie. Jest nią przegląd zerowy oraz inne przeglądy. Przegląd zerowy dotyczy zwłaszcza osób kupujących rower internetowo. Najzwyczajniej w świecie, kiedy kupimy firmowy rower oraz w gwarancji istnieją napisane, że wymagany jest przegląd zerowy, powinniśmy odnaleźć autoryzowany serwis i tam dokonać tego przeglądu.

Nie zaleca się mycia rowerów myjkami ciśnieniowymi, bo może to prowadzić nawet do ich uszkodzenia. Gdy mamy rower na rękojmi, to tak naprawdę sami dbamy tylko o jego czystość. Resztą zajmie się serwis podczas obowiązkowego przeglądu gwarancyjnego.

Jeśli nie jeździmy zawodowo po błocie, to nie ma z tym większego kłopotu. Starczy raz na jakiś czas umyć rower korzystając z wiadra z wodą czy też węża ogrodowego, a następnie wytrzeć go szmatką. Można też, co pewien czas przecierać go wilgotną szmatką, żeby wyczyścić go z kurzu. Rzecz jasna nie czyścimy szmatką przerzutek, łańcucha, ale woda im nie zaszkodzi.